Důležité informace o opascích


Proč opasky z pravé italské kůže?

Při koupi opasku musíme brát v úvahu jeho kvalitu a dobu životnosti, a proto je rozhodující materiál ze kterého je pásek vyrobený. Nejkvalitnější opasek, který si můžete koupit, je pásek z pravé kůže. Kožené pásky nabízejí řadu výhod i přes vyšší pořizovací cenu. Nemusíte vlastnit pouze opasky nesoucí jména známých módních návrhářů – mezi koženými opasky najdete i levnější, které budou stejně kvalitní a často i kvalitnější. Kožené pásky jsou součástí šatníků již po dlouhá léta a stále jsou v módě. 

Kůže je nejkvalitnější materiál, a proto se samozřejmě vyznačuje i dlouhou životností. Kožený opasek nám může vydržet několik let bez poškození. Výhodou kvalitní pravé kůže je, že se, na rozdíl od umělých materiálů, netrhá. Další výhodou je jejich univerzálnost, neboť kožený pásek se hodí k jakémukoliv oblečení. Pěkný kožený opasek vám dokonale doladí váš outfit a dodá vám eleganci.


Jak zkrátit opasek?

Spona je k opasku připevněna tak, aby bylo možné pásek svépomocí trvale zkrátit. 
Spona je k řemenu uchycena systémem šroubového upínání. Takže po zkrácení řemenu na požadovanou délku ho lze bez komplikací opět připevnit ke sponě. 


Jak správně zapínat a udržovat opasek, aby Vám co nejdéle vydržel?

Pásek je módní doplněk, který denně vystavujeme silnému namáhání. I přesto, že opasky vyrábíme z těch nejkvalitnějších italských usní, špatným zacházením můžeme výrazně snížit jeho životnost

Nejvíce se pásek poškozuje při špatném způsobu zapínání. Opasek nikdy neutahujte jednou rukou a ani tahem přes sponu! Opasek zapínejte oběma rukama. Jednou rukou držte sponu a druhou opatrně provlékněte řemen tak, aby hrana spony nepoškozovala povrch řemenu. 

Intenzita a způsob nošení může výrazně ovlivnit životnost opasku. Pravidelným používáním se na kůži vytvoří otlak od spony. Opotřebení proto nemusí odpovídat délce záruční lhůty. Opasek pro jeho delší životnost můžete občas natřít bezbarvým přípravkem na oživení kůže (nejlépe včelím voskem).